Hakkımızda

Şanlıurfa denilince akla hiç şüphesiz gelen ilk şey tarihi, güzellikleri ve hiç şüphesiz damak tadıdır. Damak çatlatan lezzetleri ve bin bir çeşit yöresel yemeği ile herkesin ilgisini çekmeyi başaran güzel ilimiz yerli ve yabancı turistin son yıllarda en uğrak yerleri haline gelmiştir. Özellikle son on yıl içerisinde keşif edilen Göbeklitepe Tapınağı ile tüm dünya tarihi sil baştan yazılmıştır. Böylesine mukaddes tarihi ile yerli, yabancı turistin ilgisini çekmeyi başaran bu güzel ilimiz birbirinden lezzetli damak çatlatan lezzetleri ile lezzet düşkünü kişilerin her zaman ilgi odağı olmayı başarmıştır.

Sabahları Tirit yemeği ve Ciger kebabı ile Öğlenleri Urfa kebabı ile akşamları ise birbirinden lezzetli ev yemekleri (Borani Yemeği) ile lezzet düşkünlerinin uğrak adresi haline gelmiştir. Geniş Urfa mutfağı dillere destan lezzetleri ve yemekleri her zaman ilgi çekmeyi başarmış ve bu konuda dünya’da yemekleri ile ün salmayı başarmıştır.

Bizlerde birer lezzet düşkünü olarak siz değerli okuyucularımıza gün yüzüne çıkmamış veya çok bilinen meşhur yöresel şanlıurfa ev yemeklerinin tarifleri ve yapılışları ile sizlere sunmaya çalışacağız. Bizleri bu adresten takip etmeye devam ediniz.

Sizlerde Urfa yemek tariflerini sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak yemeklerimizin tanıtımına katkıda bulunabilirsiniz.